تبلیغات
آفتاب 8 - سخنان افتاب 8 در وصف افتاب 12 (2)
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 مرداد 1391 توسط امیرحسین نوریان | نظرات ()

توسل به امام مهدی در سختی ها :
 سید بن طاووس : و از آن جمله دعائى است از براى مولاى ما حضرت امام رضا علیه السلام كه یافتیم آن را در كتاب اصل كه از مصنّفات یونس بن بكیر است.
یونس گفته كه از مولاى خود حضرت امام رضا علیه السلام سؤال نمودم آنكه به من دعائى را تعلیم نماید كه آن را در سختیها بخوانم. پس آن حضرت به من فرمودند: تحفظ ما اكتبه لك و ادع به فی كل شدّةٍ تجاب و تعطی ما تتمنّاه «كه محافظت كن آنچه را كه آن را براى تو مى‏نویسم و آن را در هر سختى بخوان كه حاجت تو برآورده مى‏شود و آنچه را كه آن را آرزو نمائى، عطا كرده مى‏شوى. پس براى من این دعا را نوشتند و دعا این است:
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم ان ذنوبی و كثرتها قد اخلقت و جهی عندك... اللهم و قد اصبحت یومی هذا لاثقة لی ولارجاء و لا ملجأ و لا مفزع ولا منجی غیر من توسلت بهم متقربا الی رسولك محمد صلی الله علیه و آله ثم علی امیر المومنین و الزهراء سیده نساءالعالمین و الحسن و الحسین و علی و محمد و جعفر و موسی وعلی و محمد و علی و الحسن و من بعدهم یقیم الحجة الی الحجة المستورة من ولده المرجو للامة من بعد، فاجعلهم فی هذا الیوم و ما بعده حصنی من المكاره. و معقلی من المخاوف و نجّنی بهم من كل عَدُوٍّ و طاغ و باغٍ و فاسق و من شر ما اعرف و ما انكر و ما استتر عنی و ما ابصر و من شر كل دابّةٍ ربی آخد بنا صیتها انك علی صراط المستقیم اللهم بتوسلی بهم الیك و تقربی بمحبتهم و تحصّنی بإ مامتهم افتح علیَّ فی هذا ا لیوم ابواب رزقك و انشر علیَّ رحمتك و حبّبنی الی خلقك وجنّبی بغضهم و عداوتهم انك علی كل شئ قدیر.

 بنام خداى بخشنده مهربان خداوندا بدرستى كه گناهان من و بسیارى آنها به تحقیق كه كهنه كرده است روى مرا در نزد تو ... خداوندا و به تحقیق كه داخل در صبح شدم در این روز خودم در حالى كه نیست اعتمادى براى من و نه امیدى و نه پناهى و نه گریزگاهى و نه محلّ نجاتى سواى آن كسانى كه متوسّل شده‏ام من به ایشان بسوى تو نزدیكى جسته‏ام بسوى فرستاده تو یعنى حضرت محمّد كه رحمت فرستد خدا بر او و بر آل او پس بعد از او پیشواى مؤمنان كه حضرت على است بر او باد درود و بعد از او حضرت فاطمه زهرا كه برگزیده همه زنان عالمیان است و حضرت امام حسن و امام حسین و علىّ بن الحسین و امام محمد باقر و امام جعفر صادق و امام موسى و امام على رضا و امام محمّد تقى و امام علىّ نقى و امام حسن عسكرى و كسى كه بعد از ایشان به پاى دارنده است دین را تا به حجت و دلیل روز قیامت كه [پنهان‏] از جمله اولاد پیغمبر است و امید داشته‏شده از براى امت است بعد از پیغمبر بر او و بر ایشان باد درود خداوندا پس بگردان ایشان را در این روز و در پس این روز حصار من كه نگاه دارند مرا از ناخوشیها و قلعه و پناه من كه محافظت نمایند مرا از آنچه مى‏ترسم از آنها و رهائى ده مرا به سبب ایشان از هر دشمنى و از هر تجاوزكننده‏اى و از هر فاسقى و ستمكارى و از شرّ آنچه مى‏شناسم آن را و نمى‏شناسم آن را و آنچه پوشیده است از من و آنچه مى‏بینم و از شرّ هر جانور حركت‏كننده‏اى‏ كه اى پروردگار من تو گرفته‏اى پیش سر او را بدرستى كه تو بر راه راستى خداوندا پس به حق وسیله جستن من به ایشان بسوى تو و نزدیكى جستن من به وسیله دوستى ایشان و متحصن شدن من به اقرار به امامت ایشان بگشاى بر من در این روز درهاى روزى از جانب خود را و پهن كن بر من رحمت خود را و دوست گردان مرا  به سوى مخلوقات خود و دور گردان مرا از كینه ایشان و دشمنى ایشان بدرستى كه تو بر همه چیز بسیار توانائى ... .»
طبقه بندی: افتاب 8 و افتاب 12 ، 
این قالب توسط بلاگ اسکین طراحی و توسط شیعه تولز ویرایش شده است برای دریافت کد کلیک کنید
بلاگ اسکین                                   شیعه تولــز